Podbierak od Salix Alba

W moim starym wysłużonym podbieraku za sprawą przybrzeżnej gałęzi podarła się siatka. Musiałem więc zaopatrzyć się w nowy, a że lubię mieć ładne rzeczy postanowiłem, że kupię podbierak polskiej firmy Salix Alba model 1119 o wymiarach: długość siatki 41 cm, szerokość 29,5 i długość całego podbieraka 62,5 cm. Zakup ten podyktowany był nie tylko polskością, ale i, a może przede wszystkim niewygórowaną ceną. Oczywiście można kupić bardzo tanio podbierak, nawet drewniany. Jednak brak im elegancji jaką ma Salix-owski i z reguły są sporo mniejsze. Podbierak ten sprzedawany jest wraz z kompletem magnesów, a wraz z tymi magnesami waży około 270 g.

Dzięki głębokiej siatce nie będzie problemu z podebraniem większych ryb
Dzięki głębokiej siatce nie będzie problemu z podebraniem większych ryb

Zawsze denerwowało mnie, że kotwice woblerów, nawet te pozbawione zadziorów lubią plątać się w siatce podbieraka. Dlatego szukałem czegoś co byłoby pozbawione tej wady. Wpadła mi wtedy w oko siatka typu Ghost, jednak w większości podbieraków była ona bardzo płytka. Nie potrzebuję podbieraka do 30 cm pstrąga bo takiego, o ile to możliwe, odczepiam w wodzie – chcę mieć szanse bezpiecznego podebrania okazu. Pamiętam jak zeszłego sezonu kolega stracił ponad półmetrowego pstrąga, bo ten nie zmieścił się do podbieraka. Chcę mieć pewność, że jak złapię rybę życia, to nie stracę jej przez za małą siatkę. Salix Alba tę ma dość sporą i na dodatek o dużych oczkach, które mają 1,5 x 1,5 cm. Na pewno nie zapobiegnie to wplątywaniu się kotwic w siatkę, ale z pewnością ułatwi to ich wyplątywanie. Tego problemu nie ma kiedy łowię na muchę gdzie używam pojedynczych haków bezzadziorowych.

Podbierak sprzedawany jest z kompletem magnesów. jeden do podwieszenia za obręcz i...
Podbierak sprzedawany jest z kompletem magnesów. jeden do podwieszenia za obręcz i…
... drugi do podwieszenia za rączkę
… drugi do podwieszenia za rączkę

Ogromnym atutem jest to, że podbierak sprzedawany jest z kompletem magnesów. Jeden do zaczepienia przy kamizelce i dwa przy podbieraku (na obręczy i na rączce). Nie ma potrzeby ich przekładania by wieszać go za rączkę lub obręcz. Magnesy te są naprawdę solidnie i co ważne były w cenie podbieraka. Gdybym podobny magnes chciał kupić osobno wydał bym około 40-50 zł, więc za to wielki plus dla producenta.

Jak podaje producent do produkcji  podbieraka wykorzystywane są różne gatunki drzew owocowych dzięki czemu każdy egzemplarz ma swój niepowtarzalny wygląd. Faktycznie całość wygląda naprawdę elegancko.

Ładnie wyglądające drewno
Ładnie wyglądające drewno

Jedyna rzecz, którą muszę wymienić to sznurek. W starym podbieraku miałem gumkę, kiedy przedzierałem się z nim przez krzaki i zaczepiłem nim o gałęzie gumka amortyzowała i chroniła go przed rozdarciem – oczywiście amortyzacja jest ograniczona i ten mój stary podbierak w końcu się podarł. Nie mniej gdyby jej nie było to z pewnością szybciej bym musiał kupować nowy. Dlatego w tym podbieraku z pewnością wymienię sznurek na gumkę.

Ten sznurek będę musiał wymienić na gumkę
Ten sznurek będę musiał wymienić na gumkę

Każdy kto szuka nowego eleganckiego i praktycznego podbieraka powinien rozważyć produkt Salix Alba. Ja ze swojej strony mogę z pełną odpowiedzialnością polecić ten produkt, z pewnością nabywca nie będzie zawiedziony. Ten model 1119 wraz z kompletem magnesów można kupić za około 130 zł.

W komplecie zaczep, którym można podczepić podbierak do kamizelki
W komplecie zaczep, którym można podczepić podbierak do kamizelki
Spore oczka siatki ułatwią wyplątanie kotwic
Spore oczka siatki ułatwią wyplątanie kotwic

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.